Spontaniczna aktywność fizyczna - jak wpływa na nasz organizm? Jak możemy wykorzystać ją w te wiosenne dni?Marcin Dobrzeniecki

Jednym z najważniejszych punktów jest odpowiednia ilość dobrej jakości snu, odpowiednie nawodnienie, racjonalne żywienie oraz dobrze dobrany plan treningowy.

Poziom aktywności fizycznej uległ w ostatnich latach zmniejszeniu i towarzyszył mu wzrost siedzącego trybu życia. Biorąc pod uwagę postęp technologiczny w domach, społecznościach i miejscach pracy w ostatnim stuleciu, osoby z krajów uprzemysłowionych często spędzają połowę dnia siedząc.

NEAT (Thermogenesis Activity Therapy) to spontaniczna aktywność fizyczna , która opisuję codzienne czynności, spacery, wyjście na zakupy na piechotę, wybór schodów zamiast windy. NEAT może się różnić o znaczącą ilość kilokalorii dziennie między dwiema osobami o podobnej budowie. Różnice te wiążą się ze złożonymi interakcjami czynników środowiskowych i biologicznych, w których duże znaczenie mają różne zawody i zajęcia w czasie wolnym.

Dane potwierdzają hipotezę, że NEAT może być niezbędnym narzędziem do kontroli masy ciała, dodatkowo poprawia się regeneracja organizmu, zmniejsza poziom stresu - jeden wielki plus. „The Role of Non-exercise Activity Thermogenesis in Human Obesity”.

I to jest podstawa w kształtowaniu estetycznej sylwetki oraz zdrowego organizmu, większość osób o tym zapomina i właśnie dlatego zwracam na to uwagę na swoich treningach.
parallax background

Honorujemy karty

Skontaktuj się z nami Tel.: 789-250-304

AMEFIT Fun & Gym

ul. Szwoleżerów 104,
05-091 Ząbki
Tel.: 789-250-304
Email: info@amefit.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek 7:00 - 22:00
Sobota 9:00 - 16:00
Niedziela 9:00 - 16:00